Alpina Style® İnci Doku®

Sade ama etkileyici pırıltıya sahip incinin asaletini, birbirinden farklı ton ve desenlerle yaşam alanlarına taşıyabilirsiniz.

Uygulanacak Yüzeyler


nci doku uygulaması yapılacak yüzeylerin düzgün, sağlam, nemsiz ve kendini taşıyabilen yüzeyler olması gerekmektedir. Yüzey mutlaka Alpina Macun ile düzgün ve pürüzsüz hale getirilmelidir. Macunlu yüzey üzerine Alpina Macun Astarı rulo ile sürülmelidir. Zemin hazırlığı için zayıf ve tozuma karakterinden dolayı kesinlikle Saten Alçı kullanılmamalıdır. 

Uyarı:Üçüncü kat uygulamalarda, diğer katlardan %20 daha fazla boya kullanılmalıdır.

  

Alpina Style Beyaz Tokmak (Kartela içinde gösterilen doku)


İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Beyaz Tokmak ile yüzeyde sekiz şekli çizilerek boyaya son desen verilir. 

      

Alpina Style Şeffaf Tarak


İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden, ikinci bir kişi tarafından Şeffaf Tarak aparatı ile "+" ve "x" izleri bırakılarak boyaya son desen verilir.

    

Alpina Style Kelebek Blok


Yoğun Efekt Görünüm için: Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Kelebek Blok aparatı ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir. Hafif Efekt Görünüm için: Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Az miktarda İnci dokulu boya, ambalaj kapağı üzerine alınır. Kelebek Blok aparatı boyaya batırıldıktan sonra, kapağın boyasız kısmında boyanın aparata eşit şekilde dağıtılması sağlanır. Bu işlemden sonra Kelebek Blok aparatı ile uygulama yapılacak yüzeyde tamponlama ile boyaya son desen verilir.

    

Alpina Style Posteki Eldiven


Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Posteki Eldiven ile yüzeyde "S" hareketi yapmak sureti ile boyaya son desen verilir. Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Posteki Eldiven ile yüzeyde "S" hareketi yapmak sureti ile boyaya son desen verilir. 

    

Alpina Style Sünger Eldiven


Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Sünger Eldiven ile yüzeyde tamponlama yapılarak boyaya son desen verilir.

    

Alpina Style Deniz Sünger


Yoğun Efekt Görünüm için: Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından deniz süngeri ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir. Hafif Efekt Görünüm için:Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü, saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Az miktarda İnci dokulu boya ambalaj kapağı üzerine alınır. Deniz Süngeri bu boyaya batırıldıktan sonra, kapağın boyasız kısmında boyanın aparata eşit şekilde dağıtılması sağlanır. Bu işlemden sonra Deniz Süngeri ile uygulama yapılacak yüzeyde tamponlama ile boyaya son desen verilir.

    

Alpina Style Efekt Rulo


İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Efekt Rulo ile yukarıdan aşağıya olacak şekilde boyaya son desen verilmelidir.

      

Alpina Style Kelebek Rulo


İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken, boyanın kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından Kelebek Rulo ile yukarıdan aşağıya olacak şekilde boyaya son desen verilir.

      

Alpina Style Güderi Bez


Yoğun efekt görünümü için: Üç adet güderi bez çapraz şekilde üst üste konulur, elde edilen şeklin ortasından tutularak bağlanır ve bu şekilde uygulama aparatı elde edilmiş olur. İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından uygulama aparatı ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir. 
Hafif efekt görünümü için: Üç adet güderi bez çapraz şekilde üst üste konulur, elde edilen şeklin ortasından tutularak bağlanır ve bu şekilde uygulama aparatı elde edilmiş olur. Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından uygulama aparatı ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir.Yoğun efekt görünümü için: Üç adet güderi bez çapraz şekilde üst üste konulur, elde edilen şeklin ortasından tutularak bağlanır ve bu şekilde uygulama aparatı elde edilmiş olur. İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından uygulama aparatı ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir. 
Hafif efekt görünümü için: Üç adet güderi bez çapraz şekilde üst üste konulur, elde edilen şeklin ortasından tutularak bağlanır ve bu şekilde uygulama aparatı elde edilmiş olur. Yüzeye seçilen kombinasyona uygun renkteki Alpina Silan ürünü saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat İnci dokulu boya uygulaması yapılırken, boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından uygulama aparatı ile yüzeye tamponlama yapılır ve boyaya son desen verilir.

    

Alpina Style Ahşap Budak

İnci dokulu boya yüzeye saten rulo yardımı ile iki kat olacak şekilde uygulanır. Üçüncü kat uygulaması yapılırken boya kurumasına müsaade edilmeden ikinci bir kişi tarafından budak aparatı yukarıdan aşağıya doğru yüzeyde hafif bastırılarak kaydırılır. Budak aparatı belirli aralıklarla yüzeyden kaldırılmadan öne ve arkaya doğru hareket ettirilerek boyaya son desen verilir.

      

Alpina Style İncş Doku Renklendirme Tablosu


  A-4 A-3 A-2 A-1
2,5 L 100 ml 200 ml 400 ml 800 ml
7,5 L 300 ml 600 ml 1200 ml 2400 ml
15 L 600 ml 1200 ml 2400 ml 4800 ml

Alpina Style Renklendirme Sistemi 100 ml ve 300 ml'lik ambalajlarla sunulmaktadır.

Marka : Filli Boya
Ürünler
ALÇI GRUBU
BOYA
• Dış Cephe Boyaları
• İç Cephe Boyaları
• Alpina Style® Dalgalı Doku
• Alpina Style® İnci Doku Yarı Örtücü
• Alpina Style® İnci Doku®
• Alpina Style® Kumlu Metalik Doku
• Alpina Style® Mermer Cila
• Alpina Style® Mermer Doku
• Alpina Style® Renklendirme Sistemi
• Alpina Style® Varak®
• Fawori Silikonlu İpek
• Fawori İç Cephe Silikonlu Mat Boya
• Fawori İç Cephe Plastik Boya
• Fawori Tavan Extra
• Fawori Şeffaf Astar
• Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı
• Fawori İç Cephe Macunu
• Fawori Macun FW
• Sentetik Boyalar
• Şantiye Grubu Boyaları
• Şantiye Grubu Boyaları
• Yardımcı El Ürünleri
ÇATI SİSTEMLERİ
ÇİMENTO GRUBU
DEMİR, ÇİVİ, TEL VE HASIR ÇELİK
HAZIR BETON
ISI YALITIM SİSTEMLERİ ve MANTOLAMA
KİREÇ
KUM, MICIR VE DOLGU MALZEMELERİ
TUĞLA VE DUVAR ÖRGÜ ELEMANLARI
YAPI KİMYASALLARI

Site İçi Arama

Para Piyasaları

ATİSAN MERKEZ
Atisan Sitesi Abdulhalik Renda Cad. No:30
Ostim ANKARA


Telefon:  0.312.385.61.05
   0.312.385.13.80
   0.312.354.51.60
Faks:   0.312.354.87.20
SİTELER ŞUBE
Demirciler Sitesi 2. Cad. No:90
Siteler ANKARA

Telefon:  0.312.351.33.48 (pbx)
Faks:  0.312.348.95.80

 
SATIŞ VE UYGULAMA 
Atisan Demirciler Sitesi 31. Cad. 10. Sokak No:2-4
Macunköy ANKARA

Telefon:  0.312.385.61.05
   0.312.385.13.80
   0.312.354.51.60
Faks:  0.312.354.87.20
emineWEBTR | Webmanager